حضور کارشناسان افغان در داوری‌های جایزه کتاب بلخ

جایزه کتاب بلخ

مهدی رمضانی دبیر جایزه کتاب بلخ از حضور کارشناسان و نخبگان افغان در هیئت داوری این جایزه خبر داد و گفت: در نخستین دوره این جایزه ما آثار منتشره پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا سال ۱۳۹۰ را مورد بررسی قرار دادیم،‌ آثار برای بار نخست غربال‌گری شده و برخی آثار که چندان مرتبط با افغانستان نبودند‌، حذف شدند،‌ اما برای غربال‌گری دوم به سراغ فعالان مرتبط با مسائل افغانستان رفته و با کمک آن‌ها غربال‌گری دوم را انجام دهیم تا آثار برای داوری نهایی انتخاب شوند. در میان این کارشناسان نخبگان،‌ نویسندگان و اهالی علم افغان نیز دیده می‌شوند.

وی در گفتگو با خبرنگار پایگاه موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین المللی الهدی گفت:‌ بر این اساس یک لیست ۲۵ تا ۳۰ نفره را از کارشناسان مسائل افغانستان انتخاب کردیم و در رشته‌های مختلف آن‌ها را دسته‌بندی کرده و آثار را برایشان ارسال کردیم تا نظرات خود را درباره آثار برتر ارائه کنند،‌ در نهایت از برآیند نظرات این کارشناسان آثار نهایی را به مرحله داوری خواهیم فرستاد.

رمضانی با اشاره به دیگر ویژگی‌ این جایزه گفت:‌ جایزه کتاب بلخ نفرات اول،‌ دوم سوم نخواهد داشت،‌ با توجه به پراکندگی و فراوانی آثار در برخی حوزه‌ها امکان این وجود دارد که در حوزه‌هایی ۵ برگزیده داشته و در حوزه‌های دیگر یک یا دو برگزیده را مشخص کنیم.

منبع: وب سایت انتشارات بین المللی الهدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن